fbpx
Fulfilment dla eCommerce jako wsparcie sprzedaży online

Zacznijmy od początku.

Podczas restrukturyzacji Sendago nasza misja ukierunkowana została obietnicą dostarczenia pewnych wartości dla naszych klientów. Mając na uwadzę obecny wzrost popytu jak i podaży na zakupy w sieci, postanowiliśmy pomóc w optymalizacji kosztów, a tym samym zwiększeniu zysków małym i średnim firmom. Świadczymy usługi fulfillment dla eCommerce zapewniając elastyczne i indywidualne podejście do każdego klienta wspólnie tworząc ofertę szytą na miarę. Przekonaj się, co to jest fulfillment i jak działa.

Czym jest fulfilment, jak działa w sektorze eCommerce?

Każda osoba prowadząca sprzedaż w sieci poprzez sklep internetowy w pewnym momencie napotka hasło "fulfillment". Zarówno te firmy, które dopiero zaczynają działania sprzedażowe w e-commerce jak i te, które są celują w większą skalowalność swojego biznesu, powinny poznać co stoi za definicją tego słowa. Fulfillment to przekazanie procesów logistyczno-magazynowych do zewnętrznej firmy logistycznej w ramach współpracy partnerskiej na zasadach określonych odpowiednią umową. W zależności od dobranego modelu następuje oddanie w ręce ekspertów części lub całości działań w obrębie obsługi zamówienia. Począwszy od przyjęcia dostawy na magazyn, odpowiedniego rozmieszczenie towarów, aż po pakowanie i wysyłkę zamówień. Dodatkowo w ramach usługi fulfillmentu można liczyć również na obsługę np. reklamacji i zwrotów jak i innych usług komplementarnych.

Zasady współpracy w ramach usługi fulfillmentu.

Fulfillment dla eCommerce, który realizujemy w Sendago wznosi każdy e-biznes na wyższy poziom, ponieważ posiadamy bezkonkurencyjne kryteria wyceny. Daje to możliwości dostarczenia szeregu korzyści mających na celu ograniczenie dotychczasowych kosztów z działań logistyczno-magazynowych. Do każdego biznesu podchodzimy indywidualnie i zawsze przedstawiamy ofertę skrojoną na miarę możliwości i skalę firmy. Początek współpracy sprowadza się do krótkiego spotkania badawczego, które pozwoli zbadać skalę biznesu i zorientować się na główne wymagania kontrahenta. Dzięki doświadczeniu przygotujemy ofertę, która uwzględni kwotę za wysyłkę pojedynczej paczki. Rozliczenie zawierać będzie niezbędne czynności magazynowo-logistyczne tj.przyjęcie towaru, magazynowanie, pakowanie, wysyłka oraz inne usługi dodatkowe. Wszystkie zagadnienia i warunki będzie zawierać spersonalizowana umowa w ramach współpracy świadczącej usługi fulfillmentu w e-commerce. Skorzystaj z naszego formularza wyceny TUTAJi sprawdź jak możesz zoptymalizować dotychczasowe koszty logistyczno-magazynowe.

Outsourcing fulfillmentu - najważniejsze aspekty.

Skalowalny magazyn dostosowany do potrzeb biznesu.

W outsourcingu usług magazynowych wykorzystywana jest jedynie ta przestrzeń, którą realnie zajmują towary. Tym samym ograniczone są koszty stałe, płacąc jedynie za to co niezbędne. Odchodzą zmartwienia związane z opłatami za niewykorzystaną powierzchnię lub też jej brakiem i ograniczeniem sprzedażowym. Ponadto nie ma konieczności posiadania odpowiednich szkoleń i zezwoleń, a także następuje odcięcie kosztów związanych z zatrudnieniem dodatkowego personelu. To tylko część korzyści, które może za sobą nieść usługa magazynowania w Sendago.

Odpowiedni zespół pracowników.

Doświadczenie w sprzedaży nie zawsze musi za sobą ciągnąć doświadczenia w logistyce czy magazynowaniu, niestety w praktyce, prowadząc sklep to tylko wierzchołek góry lodowej. Trzonem każdej firmy jest odpowiednia struktura i zatrudniony personel. To podstawa do prawidłowego funkcjonowania każdego biznesu. Niestety dość powszechnym i nieprzewidywalnym problemem jest właśnie czynnik załogi. Dokładając cegiełka po cegiełce obowiązków związanych z przygotowaniem umów, szkoleń, dbania o odpowiednią higienę pracy jak i bezpieczeństwo itd. powoduje, że nadmiar obowiązków diametralne przekłada się na spadek sprzedaży. Oddelegowanie usług fulfillmentu pozwala zdjąć z barków te problemy. Dzięki współpracy z nami Twój biznes zyskuje ekspercki zespół, który dąży do perfekcji na każdym etapie całego procesu obsługi logistyczno-magazynowej

Automatyzacja zadań.

Dzięki delegacji zadań związanych z logistyką pojawiają się dodatkowe wolne chwile poprzez co można zwiększyć produktywność działań w innych obszarach, które przełożą się na zysk. W dzisiejszych czasach technologia dodatkowo pozwala nam na ograniczenie zadań wykonywanych przez ludzi. Tutaj właśnie pojawia się odpowiednie oprogramowanie do zarządzania sklepem - na pewno każdy sprzedawca w sieci z niego korzysta. Dzięki automatyzacji i integracji systemu sprzedażowego wraz z naszym systemem każdy biznes zyskuje możliwość monitorowania każdego etapu procesu oraz śledzenie statusu realizacji zamówienia jak i stanów magazynowych.

Usługi komplementarne.

W ramach działań logistycznych dodatkowo można skorzystać z szerokiego wachlarzu usług komplementarnych. W Sendago wyróżnić możemy kilka najpopularniejszych przykładów jak np. odpowiednie pakowanie towarów i uzupełnianie zamówienia według standardów wizerunkowych firmy. Znakowane pudełko oraz dodane do paczki brandowe inserty w postaci próbek zwiększą u klientów świadomość marki. Powyższe działania znacząco podbijają wartość sprzedawanych produktów zapewniając większe prawdopodobieństwo powrotu klienta do sklepu. Działania związane z wysyłką mają wiele obszarów możliwych do usprawnienia. Outsourcing zapewnia np. skrócenie czasu wysyłki, a dodatkowo obniżenie jej kosztów dzięki unikalnym ofertom cenowym wśród topowych firm kurierskich. Natomiast dodatkowe funkcjonalności posprzedażowe pozwalają na oddelegowaniu także usług obsługi klientów jak i zwrotów oraz reklamacji, co jest w dzisiejszej dobie nieodłączną częścią każdego biznesu sprzedającego w sieci.Czas podjąć właściwą dezycję Sprawdź jak ułoży się nam współpraca!